Česká federace mankalových her

Rozcestník on-line soutěží

Přemýšlej, hraj, třeba i programuj.
Soutěž je určena studentům středních škol a žákům druhého stupně základních škol. Probíhá ve třech kolech.

V základním kole si soutěžící prostudují pravidla hry Toguz kumalak a pokusí se správně vyřešit co nejvíce úloh. Úlohy jsou zveřejněny po sadách a doporučujeme nechat si každou sadu obodovat a teprve potom luštit sadu následující. Prostřednictvím řešení úloh se soutěžící dozví hodně o strategii hry, což budou potřebovat pro kola následující. Základní kolo bude pro účely této soutěže přístupné do konce března 2016.

Druhé kolo, které zahájíme v dubnu, bude probíhat formou online turnaje. Do druhého kola postoupí 32 nejlepších řešitelů prvního kola, v případě většího počtu řešitelů se stejným počtem bodů jako soutěžící na 32. místě též všichni, kteří budou mít stejný počet bodů jako soutěžící na 32. místě.

Po skončení druhého kola bude mít max. 10 nejlepších hráčů možnost pokusit se s naší pomocí naprogramovat co nejlepšího herního robota. K dispozici je prototyp, tedy program, který hraje korektní, leč náhodné tahy. Prototyp je napsaný v Javě. Programátorům v jiných jazycích pomůžeme v případě zájmu s převodem. Neprogramátoři budou mít za úkol napsat popis výherního algoritmu. Vytvoření roboti potom opět sehrají malý turnaj o celkové vítězství. Turnaj českých robotů se uskuteční v sobotu 16. 7.

Pro nejlepší jsou připraveny originální hrací soupravy, deskové hry (dle vlastního výběru z nabídnutých možností) a finanční výhry (pokud bude počet účastníků základního kola alespoň trojciferný). Ceny mohou být uděleny až ve 4 kategoriích (ZŠ programátoři, ZŠ neprogramátoři, SŠ programátoři, SŠ neprogramátoři) Pokud by některý robot porazil na červencovém mezinárodním turnaji program z Kazachstánu, obdrží 5000 Kč v hotovosti. Výhra 5000 je nabízena prvnímu, komu se to podaří. Pro případ, že by se to povedlo více robotům najednou v průběhu jednoho turnaje, bude částka mezi autory rozdělena rovným dílem.

Soutěže jiných organizací, nebo pro jiné organizace, pravidelně se objevující

Deskohrátky

Soutěž v různých deskových hrách, každý měsíc je zveřejněna nová hra a k ní 4 úlohy. A také jedna úloha logická.


Jemelíkova luštitelská akademie

Jemelíkova luštitelská akademie je dlouhodobá soutěž, která zahrnuje křížovky, hádanky a logické úlohy. Lze luštit kteroukoliv část, tj. např. jen logické úlohy. Dospěláci, kteří vyluští pět kol po sobě, získávají finanční ceny. Junioři, kteří v odeslaném řešení prozradí svůj věk mají úlevu - na tzv. zápočet potřebují vyřešit jen část úloh.


Logická olympiáda

Probíhá na podzim - v srpnu a září je možné se zaregistrovat, v říjnu probíhá on-line kolo, v listopadu krajská kola a celostátní finále. Řeší se různé logické úlohy.


Dětská šifrovací liga

Pravidelná soutěž, kde se každý měsíc luští 5 šifer. Určeno dětem do 15 let (do ukončení 9. třídy).


Šifrovací liga

Pravidelná soutěž, kde se každý měsíc luští 5 šifer. Určeno dospělým.