Česká federace mankalových her

Rozcestník on-line soutěží

Přemýšlej, hraj, třeba i programuj - verze pro školní rok 2017/2018

Soutěž je určena studentům středních škol a žákům zejména druhého stupně základních škol. Uvítáme ale i děti mladší a stejně tak si (mimo hlavní soutěž) mohou vyplnit soutěž i dospěláci.

V základním kole budou soutěžící řešit některé základní herní problémy, kolo bude zaměřené na paměť, představivost, a obecně pochopení pravidel vybrané mankalové hry.
Při dostatečném množství soutěžících proběhne i další kolo či kola, a to např. i formou online turnaje (nejlépe každý s každým), předpoklad je duben-květen. Hracím místem bude www.iggamecenter.com.
Vítězové mají šanci získat originální hrací soupravy (v ČR nesehnatelné jinak než přes federaci), deskové hry či jiné věcné ceny (dle vlastního výběru z nabídnutých možností), a jet s námi na Nomádské hry do Kyrgyzstánu, kde by mělo proběhnout na začátku září 2018 mezinárodní finále. Nomádské hry jsou aktuálně již definitivně potvrzeny, včetně hrazeného ubytování a stravy a organizace několika turnajů v Toguz kumalaku, Mangale a Oware. Hrazení letenek a možnost samostatného turnaje pro juniory je stále v jednání. Pro zájemce o cestu do Kyrgyzstánu bude pravděpodobně velmi důležité se zúčastnit též tradičního mezinárodního turnaje v Pardubicích (polovina července).

Aktuálně jsou k dispozici úlohy základního kola - vše je vyhodnoceno automaticky hned po odeslání. Odpovědi s evidentně nepravdivými údaji o účastníkovi nemusí být uznány. Vyplněním a odesláním účastník vyjadřuje souhlas s pravidly soutěže a zpracováním vyplněných údajů.

Základní kolo - část první - kam dojde kulička

Základní kolo - část druhá - sbíráme do pokladnice

Základní kolo - část třetí - na konci partie, počítání tahů

Základní kolo - část čtvrtá - Tuzdek, čili pastička

Soutěže jiných organizací, nebo pro jiné organizace, pravidelně se objevující

Jemelíkova luštitelská akademie

Jemelíkova luštitelská akademie je dlouhodobá soutěž, která zahrnuje křížovky, hádanky a logické úlohy. Lze luštit kteroukoliv část, tj. např. jen logické úlohy. Dospěláci, kteří vyluští pět kol po sobě, získávají finanční ceny. Junioři, kteří v odeslaném řešení prozradí svůj věk mají úlevu - na tzv. zápočet potřebují vyřešit jen část úloh.


Logická olympiáda

Probíhá na podzim - v srpnu a září je možné se zaregistrovat, v říjnu probíhá on-line kolo, v listopadu krajská kola a celostátní finále. Řeší se různé logické úlohy.


Dětská šifrovací liga

Pravidelná soutěž, kde se každý měsíc luští 5 šifer. Určeno dětem do 15 let (do ukončení 9. třídy).


Abaku

Pravidelná soutěž, ve které se počítá ještě víc než v Toguz kumalaku/korgoolu. A můžete za to vyhrát třeba i počítačové vybavení pro školu.