Česká federace mankalových her

Rozcestník on-line soutěží

Přemýšlej, hraj, třeba i programuj - verze pro školní rok 2018/2019

Soutěž je určena zejména studentům středních škol a žákům druhého stupně základních škol. Uvítáme ale i děti mladší a stejně tak si mohou vyplnit soutěž i dospěláci. Letošní ročník bude připraven ve dvou variantách, pro začínající a pokročilejší hráče a ve dvou hrách. Soutěž bude připravena v několika jazycích a počítáme s účastí velké části zemí, které soutěžily na Nomádských hrách.

V základních kolech budou soutěžící řešit některé základní herní problémy, první část bude zaměřená na paměť, představivost, a obecně pochopení pravidel vybrané mankalové hry.
Při dostatečném množství soutěžících proběhne i další kolo či kola, a to např. i formou online turnaje. Hracím místem může být www.iggamecenter.com.
Vítězové za ČR mají šanci získat originální hrací soupravy (v ČR nesehnatelné jinak než přes federaci), deskové hry či jiné věcné ceny (dle vlastního výběru z nabídnutých možností), a je i možnost se s námi zúčastnit různých mezinárodních turnajů, včetně chystaného mistrovství světa v Toguz kumalaku/korgoolu a tradičního mezinárodního turnaje v Turecku na přelomu dubna a května.
Toguz začátečníci - 1. část
Oware začátečníci - 1. část
Mangala začátečníci - 1. část
Toguz začátečníci - 2. část
Oware začátečníci - 2. část
Mangala začátečníci - 2. část

Třetí části a úlohy pro pokročilé budou k dispozici pravděpodobně na začátku února.

Soutěže jiných organizací, nebo pro jiné organizace, pravidelně se objevující

Jemelíkova luštitelská akademie

Jemelíkova luštitelská akademie je dlouhodobá soutěž, která zahrnuje křížovky, hádanky a logické úlohy. Lze luštit kteroukoliv část, tj. např. jen logické úlohy. Dospěláci, kteří vyluští pět kol po sobě, získávají finanční ceny. Junioři, kteří v odeslaném řešení prozradí svůj věk mají úlevu - na tzv. zápočet potřebují vyřešit jen část úloh.


Logická olympiáda

Probíhá na podzim - v srpnu a září je možné se zaregistrovat, v říjnu probíhá on-line kolo, v listopadu krajská kola a celostátní finále. Řeší se různé logické úlohy.


Dětská šifrovací liga

Pravidelná soutěž, kde se každý měsíc luští 5 šifer. Určeno dětem do 15 let (do ukončení 9. třídy).


Abaku

Pravidelná soutěž, ve které se počítá ještě víc než v Toguz kumalaku/korgoolu. A můžete za to vyhrát třeba i počítačové vybavení pro školu.